Resultatliste - Klausie-løbet

Nr

Navn

Post

MK

Alder

Forening

Rute

Tid

Plac

1769
Per Larsen
7600
M
61
Ak Kilen
10 Km
00:40:33
1
1878
Bjarne Mortensen
6920
M
44
10 Km
00:41:14
2
1834
Finn Sloth Hansen
7500
M
23
Jydske Dragonreg.if
10 Km
00:41:48
3
1908
Jan Furer Madsen
6990
M
30
Hede Danmark
10 Km
00:41:56
4
1833
Henrik Pedersen
6900
M
25
Staby Efterskole
10 Km
00:42:43
5
1759
Søren Stampe
6950
M
35
Ølstrup Gymanstik Og If
10 Km
00:43:01
6
1919
Anne-Mette Riisbjerg Høge
6973
K
35
10 Km
00:44:02
1
1784
Jonas Kristensen
6900
M
35
10 Km
00:44:39
7
1910
Lars Beck-Hansen
2100
M
40
10 Km
00:45:02
8
1896
Lasse Kæseler
7400
M
21
Hlk
10 Km
00:46:06
9
1771
Karsten Markholm
7600
M
57
Ak Kilen
10 Km
00:46:14
10
1889
Kirsten Kirk Jepsen
2100
K
35
10 Km
00:46:21
2
1882
Erna Pilgaard
6950
K
59
10 Km
00:46:23
3
1819
Frans Krone
6980
M
40
Tim Gymnastik Og If
10 Km
00:46:42
11
1883
Jan Andersen
6950
M
59
10 Km
00:46:58
12
1914
Karsten Rejkjær Svendsen
6980
M
99
10 Km
00:47:02
13
1781
Harry Hansen-Baun
6900
M
38
10 Km
00:47:03
14
1869
Jacob Flye
6980
M
38
Tim Gif
10 Km
00:47:19
15
1758
Jesper Sørensen
6950
M
54
Ølstrup Gymanstik Og If
10 Km
00:47:32
16
1906
Poul Jespersen
7600
M
65
10 Km
00:47:42
17
1917
Gert Kargo Christensen
6900
M
99
10 Km
00:48:06
18
1854
Benny Thomsen
6971
M
34
Jdr
10 Km
00:48:09
19
1886
Torben Stræde
6950
M
99
10 Km
00:48:13
20
1832
Søren Korsgaard
6990
M
23
Ulfborg Håndboldklub
10 Km
00:48:17
21
1831
Jonas Filsø
6900
M
25
Ulfborg Håndboldklub
10 Km
00:48:20
22
1839
Ejnar Møberg
6980
M
50
10 Km
00:48:21
23
1893
Johnni Kæseler
6920
M
47
Vgu
10 Km
00:48:23
24
1921
Karsten Vejsgård
7500
M
41
10 Km
00:48:27
25
1851
Michael Sinner
0
M
35
Tv 1848 Erlangen
10 Km
00:48:34
26
1748
Karl Svendsen
7500
M
99
Mejdal Gymnastik Og If
10 Km
00:48:48
27
1778
Jens Clausager
6900
M
43
10 Km
00:48:49
28
1897
Kim Jakobsen
7500
M
99
Hok
10 Km
00:49:15
29
1779
Tom Madsen
6950
M
36
10 Km
00:49:18
30
1866
Ivica Pezie
7500
M
45
10 Km
00:49:24
31
1812
Jakob Lei
5863
M
31
10 Km
00:49:25
32
1898
Find Bjerg
6990
M
60
10 Km
00:49:43
33
1912
Bjarne Skov
7570
M
99
Team Skov
10 Km
00:49:45
34
1774
Kartsen Thomsen
6950
M
99
Vestjyskbank
10 Km
00:49:48
35
1807
Poul Refstrup
7500
M
24
10 Km
00:49:58
36
1862
Claes Bo Fiskbæk
7620
M
99
Lemvig Løbeklub
10 Km
00:50:02
37
1800
Allan Nielsen
7400
M
48
10 Km
00:50:03
38
1901
Lena Bilberg
6950
K
20
10 Km
00:50:05
4
1813
Jens Madsen
6950
M
17
Fjordvang Ungdomsskole
10 Km
00:50:19
39
1852
Jens Sørensen
7830
M
50
Vik
10 Km
00:50:21
40
1879
Klaus Hansen
7500
M
59
10 Km
00:50:31
41
1850
Ole Madsen
6900
M
99
Skjern Løbeklub
10 Km
00:50:53
42
1780
Søren Damsholt
6950
M
16
10 Km
00:51:06
43
1795
Michala Damsholt
5230
K
21
10 Km
00:51:08
5
1711
Claus Brotkrop
6900
M
43
Skjern Løbeklub
10 Km
00:51:23
44
1790
Lene Plejdrup
6950
K
49
10 Km
00:51:24
6
1818
Jens Nielsen
6980
M
55
Tim Gymnastik Og If
10 Km
00:51:25
45
1902
Steen Bilberg
6950
M
99
10 Km
00:51:31
46
1848
Laila Breum Christensen
7680
K
41
Thyborøn Løbeklub
10 Km
00:51:39
7
1817
Birgit Svensgaard
6980
K
58
Tim Gymnastik Og If
10 Km
00:51:42
8
1814
Egon Aabjerg
6950
M
49
Hee Sogneforening
10 Km
00:51:44
47
1794
Ove Madsen
6900
M
51
10 Km
00:51:46
48
1858
Pernille Mortensen
6971
K
37
10 Km
00:51:53
9
1923
Thomas Sigh
7500
M
32
10 Km
00:51:58
49
1885
Kristian Nielsen
6980
M
41
10 Km
00:52:05
50
1773
Karen Thingsgaard
6950
K
49
Naturstyrelsen Vestjyllnd
10 Km
00:52:18
10
1880
Anni Hansen
7500
K
45
10 Km
00:52:23
11
1768
Leif Pank Hansen
7830
M
69
Ak Kilen
10 Km
00:52:26
51
1805
Poul Füllemann
6990
M
50
10 Km
00:52:32
52
1904
Henrik Sørensen
6920
M
41
10 Km
00:52:49
53
1830
Anne-Kathrine Vestergaard
7500
K
21
Ulfborg Bys Gymnastikf.
10 Km
00:52:50
12
1860
Alex Andbæk Nielsen
7560
M
23
10 Km
00:53:00
54
1859
Hans Christian W Larsen
7500
M
25
10 Km
00:53:01
55
1861
Maren Holm Jessen
6990
K
42
10 Km
00:53:05
13
1873
Berit Andersen
6920
K
99
10 Km
00:53:09
14
1892
Helga Jørgensen
7500
K
99
10 Km
00:53:12
15
1856
Bjarne Skindhøj
7500
M
68
10 Km
00:53:13
56
1776
Lene Mauritzen
6900
K
38
10 Km
00:53:15
16
1792
Finn Jensen
6980
M
51
10 Km
00:53:23
57
1791
Carsten Mauritzen
6900
M
38
10 Km
00:53:29
58
1857
Kaj Bennedsgaard
8620
M
99
10 Km
00:53:41
59
1849
Jens Egon Christensen
6990
M
61
10 Km
00:53:49
60
1757
Maren Sørensen
6950
K
53
Ølstrup Gymanstik Og If
10 Km
00:53:50
17
1797
Lars Dam Kristensen
2760
M
33
10 Km
00:53:52
61
1765
Anna Grethe Larsen
7600
K
57
Ak Kilen
10 Km
00:53:54
18
1767
Else Foldager
7830
K
69
Ak Kilen
10 Km
00:53:56
19
1853
Jytte Larsen
6950
K
44
Rofi-løbeklub
10 Km
00:53:59
20
1751
Helle Fogh Hansen
6950
K
43
10-4 Tømmerhandel
10 Km
00:54:04
21
1863
Magnus Thesbjerg Jensen
6971
M
11
10 Km
00:54:14
1
1864
Conrad Bredal Jensen
6971
M
42
10 Km
00:54:15
62
1847
Oliver Andersen
6980
M
16
10 Km
00:54:21
63
1891
Jens-Eirk Jørgensen
7500
M
59
10 Km
00:54:24
64
1922
Arne Bertelsen
7490
M
58
10 Km
00:54:31
65
1802
Niels Vestergaard
6950
M
34
10 Km
00:54:38
66
1826
Tage Slet
7650
M
55
Bøvling Ungdomsforen.
10 Km
00:54:40
67
1890
Birte Svendsen
7500
K
99
10 Km
00:54:45
22
1835
Ejvind Ove Hansen
7470
M
58
IFK
10 Km
00:54:58
68
1828
Kirsten Madsen
7620
K
63
Lemvig Løbeklub
10 Km
00:55:05
23
1916
Dorte Eastwood
6990
K
99
Staby
10 Km
00:55:09
24
1821
Tony Lauesen
6900
M
49
Skjern Gymnastikforen.
10 Km
00:55:11
69
1782
Mads Pedersen
7540
M
60
10 Km
00:55:27
70
1804
Nicolaj Biltoft
6950
M
34
10 Km
00:55:33
71
1867
Jonna Jacobsen
6950
K
50
10 Km
00:55:47
25
1788
Rikke Vang
6900
K
99
10 Km
00:55:53
26
1871
Hanne Brusen Nielsen
7500
K
48
10 Km
00:55:58
27
1803
Jens Vestergaard
7400
M
59
10 Km
00:56:17
72
1822
Jens Jensen
6920
M
62
Videbæk Gymnastik- Og
10 Km
00:56:19
73
1887
Inge Madsen
6950
K
99
10 Km
00:56:20
28
1749
Carsten Madsen
6950
M
38
10-4 Tømmerhandel
10 Km
00:56:36
74
1820
Joan Kit Bennetsen
6893
K
40
Bork Forenede Klubber
10 Km
00:56:38
29
1920
Anders Bech
7500
M
70
Skovmotionisterne
10 Km
00:56:40
75
1770
Ib Tang
7600
M
70
Ak Kilen
10 Km
00:56:43
76
1798
Allan Christensen
7400
M
52
10 Km
00:56:46
77
1909
Birgitte Bærentzen
6990
K
37
10 Km
00:56:49
30
1808
Claus Olsen
7500
M
47
10 Km
00:57:10
78
1764
Otto Nilsson
6950
M
43
Ølstrup Gymanstik Og If
10 Km
00:57:20
79
1829
Kirsten Rathkjen
6990
K
55
Staby-husby Guf
10 Km
00:57:26
31
1760
Margrethe Ebbensgaard
6950
K
45
Ølstrup Gymanstik Og If
10 Km
00:57:31
32
1900
Johan Søndergaard
7500
M
53
10 Km
00:57:32
80
1872
Bent Norup Andersen
6920
M
47
10 Km
00:57:42
81
1753
Ove Christensen
6950
M
55
Ølstrup Gymanstik Og If
10 Km
00:58:01
82
1884
Pia Noesgaard
6980
K
30
Tim Løbeklub
10 Km
00:58:19
33
1845
Annelie Erikson
6980
K
99
10 Km
00:58:20
34
1762
Dan Hargaard
6950
M
39
Ølstrup Gymanstik Og If
10 Km
00:58:26
83
1809
Bjarne Vastrup
6940
M
51
10 Km
00:58:46
84
1907
Andreas Kyndi Palnov
6950
M
9
Rofi-løbeklub
10 Km
00:58:48
2
1903
Lene Rytter
6950
K
47
Hgu Løbeklub
10 Km
00:58:49
35
1846
Klaus Hartmann
0
M
64
Tve Algermisser
10 Km
00:58:52
85
1870
Lene Schultz
6950
K
99
Rofi-løbeklub
10 Km
00:58:53
36
1874
Mathias Leach Glintborg
6950
M
99
10 Km
00:58:56
86
1816
Margit Nedergaard
6980
K
50
Tim Gymnastik Og If
10 Km
00:59:02
37
1827
Ove Hansen
7650
M
68
Lemvig Løbeklub
10 Km
00:59:04
87
1746
Dorte Aarup
6990
K
41
Stadil-vedersø Løbeklub
10 Km
00:59:05
38
1868
Lisbet Skovgaard
6950
K
48
Rofi-løbeklub
10 Km
00:59:12
39
1899
Jørgen Frandsen
6990
M
67
10 Km
00:59:25
88
1894
Paul Storm
7400
M
99
10 Km
00:59:27
89
1704
Peter Carstensen
6900
M
54
Skjern Løbeklub
10 Km
00:59:29
90
1785
Betty Lousdal
6971
K
42
10 Km
00:59:37
40
1924
Jesper Dalgaard-Knusen
6950
M
48
10 Km
00:59:46
91
1745
Else Marie Holmgaard
6990
K
33
Stadil-vedersø Løbeklub
10 Km
00:59:47
41
1823
Carsten Mejlby
7500
M
61
Mejdal Gymnastik Og If
10 Km
00:59:50
92
1825
Anna Nordestgaard
7830
K
60
Mejdal Gymnastik Og If
10 Km
00:59:51
42
1824
Linda Mejlby
7500
K
53
Mejdal Gymnastik Og If
10 Km
00:59:53
43
1806
Ejgild Olsen
7500
M
66
10 Km
00:59:57
93
1881
Jytte Nørgaard
6980
K
53
Tim Løbeklub
10 Km
01:00:16
44
1915
Jette Rømer
6980
K
99
Tim
10 Km
01:00:19
45
1793
Linda Nygaard Madsen
6900
K
44
10 Km
01:00:31
46
1783
Ivan Aarup
6900
M
56
10 Km
01:00:41
94
1787
Begitte Hedegaard
7540
K
50
10 Km
01:00:55
47
1747
Gitte Berthelsen
6893
K
41
Sdr. Vium Løbeklub
10 Km
01:01:08
48
1855
Lisa Poulsen
6920
K
64
10 Km
01:01:12
49
1842
Frede Stiler
6950
M
66
10 Km
01:01:13
95
1786
Hanne-Birgit Falkesgaard
7500
K
57
10 Km
01:01:14
50
1756
Charlotte Svendsen
6950
K
40
Ølstrup Gymanstik Og If
10 Km
01:01:24
51
1841
Søren L Strøm
6990
M
40
10 Km
01:01:26
96
1875
Marianne T Jørgensen
6950
K
38
10 Km
01:01:29
52
1905
Anni Bundgaard
6950
K
44
10 Km
01:01:43
53
1888
Dorthe Degnbol
6920
K
43
10 Km
01:01:45
54
1725
Rikke Blæsbjerg
6900
K
34
Skjern Løbeklub
10 Km
01:01:50
55
1895
Merete Rosenberg
7400
K
99
10 Km
01:01:52
56
1755
Ole Andersen
6950
M
40
Ølstrup Gymanstik Og If
10 Km
01:01:53
97
1913
Lis Jørgensen
7620
K
69
Lemvig Løbeklub
10 Km
01:02:15
57
1877
Linda Toft Thomsen
6950
K
29
Hgu
10 Km
01:02:30
59
1876
Gitte Højbjerg
6950
K
34
10 Km
01:02:30
59
1810
Rikke Heinze Bennedsgaard
6950
K
36
10 Km
01:03:22
60
1799
Jonna Gramstrup
6940
K
54
10 Km
01:03:46
61
1766
Jonna Pank Hansen
7600
K
55
Ak Kilen
10 Km
01:04:09
62
1754
Malene Nielsen
6950
K
31
Ølstrup Gymanstik Og If
10 Km
01:04:14
63
1772
Torben Adolfsen
6950
M
50
Naturstyrelsen Vestjyllnd
10 Km
01:04:55
98
1723
Malene Jakobsen
6900
K
34
Skjern Løbeklub
10 Km
01:05:03
64
1865
Line Vestergaard
7451
K
99
10 Km
01:05:39
65
1763
Alis Nilsson
6950
K
42
Ølstrup Gymanstik Og If
10 Km
01:05:55
66
1918
Heidi Schmidt
6971
K
37
10 Km
01:06:38
67
1750
Solvej Jensen
6971
K
35
10-4 Tømmerhandel
10 Km
01:06:39
68
1752
Ann Due Egeslund
6950
K
48
Ølstrup Gymanstik Og If
10 Km
01:07:14
69
1811
Heidi Kragelund
6950
K
35
10 Km
01:07:22
70
1843
Henny Færge Rabjerg
6980
K
48
10 Km
01:07:31
71
1844
Jørgen Rabjerg
6980
M
55
10 Km
01:07:36
99
1801
Lise Lotte Serup Pedersen
7400
K
47
10 Km
01:08:00
72
1789
Jette Mortensen
6920
K
39
10 Km
01:08:01
73
1775
Bente Aarup
6900
K
54
10 Km
01:09:57
74
1838
Lilian Kvist
6900
K
40
Skjern Løbeklub
10 Km
01:14:16
75
1837
Gerda Bertelsen
6900
K
52
Skjern Løbeklub
10 Km
01:14:18
76
1836
Grethe Jensen
6900
K
57
Skjern Løbeklub
10 Km
01:14:33
77
1777
Finn Kristiansen
6990
M
81
10 Km
01:20:43
100
1911
Sidsel Stenbæk
6830
K
99
10 Km
01:21:03
78
1840
Maria Mortensen
6980
K
14
10 Km
01:29:35
1
1702
Margrethe Friis
6900
K
64
Skjern Løbeklub
10 Km
01:37:47
79
2185
Karsten Madsen
7500
M
99
Holstebro Løbeklub
21.095 Km
01:25:45
1
2153
Mads Henriksen
6990
M
16
21.095 Km
01:27:46
2
2170
Peter Emtekjær
7500
M
57
Jydske Dragonreg.if
21.095 Km
01:28:40
3
2154
Mogens Jensen
7400
M
51
21.095 Km
01:29:06
4
2172
Christian Lodberg Jensen
9000
M
99
Amok Aalborg
21.095 Km
01:29:15
5
2152
Hans Jørn Boel
6920
M
49
21.095 Km
01:29:25
6
2165
Helgi Simonsen
6950
M
17
Fjordvang Ungdomsskole
21.095 Km
01:31:55
7
2147
Sven Shepstone
7600
M
35
Ak Kilen
21.095 Km
01:33:01
8
2197
Charles Steen
6990
M
99
Ulfborg Cykelmotion
21.095 Km
01:33:23
9
2151
Kasper Palnov
6950
M
99
Vestjyskbank
21.095 Km
01:35:44
10
2168
Michael Lindholt Andersen
6940
M
42
Højmark Gf
21.095 Km
01:35:49
11
2180
Flemming Lauridsen
7500
M
53
21.095 Km
01:36:55
12
2157
Brian Larsen
9500
M
34
21.095 Km
01:37:29
13
2191
Andreas Groth
7790
M
14
21.095 Km
01:37:34
1
2194
Svend Pedersen
7790
M
63
21.095 Km
01:38:31
14
2179
Kim Høj Thomsen
6973
M
99
21.095 Km
01:40:09
15
2199
Thorkild Sloth Pedersen
6950
M
50
21.095 Km
01:40:29
16
2173
Allan Nielsen
7400
M
40
21.095 Km
01:41:00
17
2148
Ole M Sørensen
7600
M
50
Ak Kilen
21.095 Km
01:41:47
18
2156
Michael Søndergaard
7500
M
39
21.095 Km
01:41:51
19
2176
Kim Vangsgaard Andersen
7790
M
39
Thyholm Løbeklub
21.095 Km
01:42:14
20
2162
Bent Markussen
7800
M
45
21.095 Km
01:42:31
21
2186
Lars Hammer
7500
M
99
21.095 Km
01:43:05
22
2146
Ulrik Stømkjær
7600
M
39
Ak Kilen
21.095 Km
01:43:17
23
2175
Kim Pedersen
7790
M
48
Thyholm Løbeklub
21.095 Km
01:44:01
24
2178
Nikolaj Mejer Iversen
6900
M
18
21.095 Km
01:45:35
25
2164
Rainer Wikenhauser
6950
M
47
Fjordvang Ungdomsskole
21.095 Km
01:45:52
26
2193
Solvejg Oehlenschlæger
6950
K
99
21.095 Km
01:46:10
1
2189
Frede Phillip
7500
M
99
Mejdal Gik
21.095 Km
01:48:09
27
2188
Kitt Andersen
7500
K
43
21.095 Km
01:49:41
2
2187
Bent Dinesen
7500
M
42
21.095 Km
01:49:42
28
2163
Magnus Jacobsen
7500
M
29
21.095 Km
01:49:45
29
2166
Mathias Stenholt
6950
M
15
Fjordvang Ungdomsskole
21.095 Km
01:50:24
30
2158
Allan Christensen
6950
M
32
21.095 Km
01:51:13
31
2145
Sigfred Thomsen
6950
M
65
Ølstrup Gymanstik Og If
21.095 Km
01:54:44
32
2190
Hanne Kæmsgaard
6990
K
99
Staby-husby
21.095 Km
01:54:58
3
2160
Jens Karlsmose
7500
M
45
21.095 Km
01:55:50
33
2150
Søren Hald
6950
M
44
Naturstyrelsen Vestjyllnd
21.095 Km
01:55:51
34
2201
Sanne Therkildsen
6973
K
39
Spjald
21.095 Km
01:57:02
4
2155
Povl Erik Nørgaard
6980
M
59
21.095 Km
01:59:23
35
2198
Hans Østergaard
0
M
99
21.095 Km
01:59:40
36
2184
Jan Bach
6933
M
49
Kibæk Motions
21.095 Km
02:00:01
37
2183
Anne Viftrup Kjærsgård
6920
K
99
Kibæk Motion
21.095 Km
02:00:03
5
2174
Conny Grutzmann
6950
K
99
21.095 Km
02:00:04
6
2177
Susanne Schrøder
6900
K
36
21.095 Km
02:00:26
7
2195
Hans Østergaard
6971
M
53
21.095 Km
02:03:48
38
2196
Gitte Bækdal
6971
K
99
21.095 Km
02:07:36
8
2159
Vinni Linddal
6971
K
31
21.095 Km
02:07:42
9
2169
Chr. Kielsholm
7620
M
61
Lemvig Løbeklub
21.095 Km
02:10:45
39
2149
Jørgen Theibel
6950
M
60
Naturstyrelsen Vestjyllnd
21.095 Km
02:10:51
40
2192
Charlotte Kamp
6971
K
99
21.095 Km
02:12:02
10
2171
Tine Hæken Thomsen
6920
K
42
21.095 Km
02:13:42
11
2161
Svenja Joraslafsky
6880
M
20
21.095 Km
02:22:11
41
2200
Marius Therkildsen
6973
M
10
21.095 Km
02:24:11
2
2182
Birgitte Bach
6933
K
99
Kibæk Motion
21.095 Km
02:25:49
12
2181
Dorthe Kylkjær
6933
K
99
Kibæk Motion
21.095 Km
02:25:53
13
1386
Martin Sørensen
7830
M
20
Skive Am
4 Km
00:13:52
1
1399
Rasmus Skytte
7500
M
28
Holstebro Løbeklub
4 Km
00:14:15
2
1448
Fin Sejbjerg
7500
M
46
Holstebro Løbeklub
4 Km
00:15:00
3
1371
Alvin Theibel
6950
M
26
4 Km
00:15:01
4
1304
Heine Glüsing
6950
M
44
Naturstyrelsen Vestjyllnd
4 Km
00:15:25
5
1397
Niels Nielsen
6980
M
99
4 Km
00:17:48
6
1430
Heidi Thranum
7550
K
24
4 Km
00:17:50
1
1446
Thomas Braagaard
7500
M
35
4 Km
00:17:54
7
1432
Rasmus Kæseler
6920
M
11
4 Km
00:17:57
1
1434
Sebastian Sørensen
6920
M
11
4 Km
00:18:05
2
1405
Bjarne Vestergaard
6980
M
18
4 Km
00:18:22
8
1440
Jeppe H Jensen
7400
M
16
4 Km
00:18:23
9
1419
Simon Kirk Jepsen
6950
M
13
4 Km
00:18:41
3
1387
Bruno Sørensen
7830
M
11
Vik
4 Km
00:18:50
4
1306
Mads Kjærstrup
6950
M
36
Naturstyrelsen Vestjyllnd
4 Km
00:18:52
10
1315
Patrick Hansen-Baun
6900
M
14
4 Km
00:19:04
5
1460
Mads Therkildsen
6973
M
12
4 Km
00:19:13
6
1364
Nichlas Vang Kristensen
6900
M
9
4 Km
00:19:42
7
1433
Malene Kæseler Sørensen
6920
K
11
4 Km
00:20:01
1
1379
Janneke Koenraadt
6973
K
22
4 Km
00:20:08
2
1281
Jørgen Holmgaard
6990
M
35
Stadil-vedersø Løbeklub
4 Km
00:20:10
11
1282
Cecilie Holmgaard
6990
K
9
Stadil-vedersø Løbeklub
4 Km
00:20:13
2
1285
Maja Aarup
6990
K
10
Stadil-vedersø Løbeklub
4 Km
00:20:16
3
1354
Jesper Kalhøj
6980
M
35
Torsted Løbeklub
4 Km
00:20:59
12
1307
Poul Gahner Krogsgaard
6950
M
38
Naturstyrelsen Vestjyllnd
4 Km
00:21:21
13
1423
Jacob Kirk Jepsen
6950
M
11
4 Km
00:21:27
8
1421
Thomas Kirk Jepsen
6950
M
47
4 Km
00:21:33
14
1457
Dorthe Thomassen
7480
K
99
4 Km
00:21:35
3
1383
Marikje Koenraadt
6980
K
24
4 Km
00:22:10
4
1424
Sofie Madsen
6950
K
13
4 Km
00:22:19
4
1442
Rasmus Halkjær Jensen
7400
M
23
Herning Løbeklub
4 Km
00:22:23
15
1380
Line Krarup Graversgaard
7500
K
25
4 Km
00:22:37
5
1443
Laura Midtgård
7500
K
24
4 Km
00:22:38
6
1444
Kenni Aggerholm
7500
M
34
4 Km
00:22:40
16
1437
Anne Mette Kæseler
6920
K
39
4 Km
00:22:47
7
1410
Susanne Green Nahnsen
6940
K
15
4 Km
00:23:29
8
1407
Pia Olsen
2760
K
31
4 Km
00:23:30
9
1404
Claus Vestergaard
6980
M
22
4 Km
00:23:32
17
1449
Sarika Staflund
2100
K
32
4 Km
00:23:33
10
1343
Lasse Kristensen
6920
M
24
4 Km
00:23:49
18
1385
Bjarne Krogshede
6980
M
43
4 Km
00:23:58
19
1403
Jan Andreasen
6971
M
43
4 Km
00:23:59
20
1347
Marianne Halkjær
7400
K
48
4 Km
00:24:08
11
1340
Louise Brandt
7400
K
24
4 Km
00:24:16
12
1342
Michael Kudahl
6920
M
22
4 Km
00:24:17
21
1426
Mads Degnbol
6920
M
44
4 Km
00:24:19
22
1391
Emil Holm Jessen
6990
M
14
4 Km
00:24:28
9
1392
Søren D Thomsen
6990
M
15
4 Km
00:24:30
23
1348
Lisbeth Lei
5863
K
31
4 Km
00:24:55
13
1350
Sofie Lindholt Andersen
6940
K
10
Højmark Gf
4 Km
00:25:03
5
1334
Elin Olsen
7500
K
66
4 Km
00:25:08
14
1393
Karen Marie Jensen
6971
K
99
Spjald Løbeklub
4 Km
00:25:09
15
1311
Gitte Aaberg
6980
K
53
4 Km
00:25:11
16
1341
Kaare Larsen
6920
M
56
4 Km
00:25:26
24
1361
Sonja Plougsgaard
6950
K
60
Ringk. Og Omegns Firmaidræt
4 Km
00:25:37
17
1313
Bente Kjeldgaard Nielsen
6971
K
40
4 Km
00:25:51
18
1436
Mette Olesen
6950
K
11
Hgu Løbeklub
4 Km
00:25:52
6
1398
Amalie Nielsen
6980
K
7
4 Km
00:25:54
7
1335
Helle Tarpgaard Nielsen
8000
K
23
4 Km
00:25:55
19
1369
Frederik Mauritzen
6900
M
10
4 Km
00:25:59
10
1394
Lotte Jakobsen
7570
K
41
4 Km
00:26:01
20
1279
Tommy Nøddebo Mortensgaard
6900
M
47
Skjern Løbeklub
4 Km
00:26:02
25
1302
Evy Mikkelsen
6950
K
52
Ølstrup Gymanstik Og If
4 Km
00:26:29
21
1438
Ferdinan Rosthof Jensen
6900
M
18
4 Km
00:27:04
26
1381
Bo Pedersen
6980
M
14
4 Km
00:27:10
11
1344
Jimmi Allerup
6920
M
21
4 Km
00:27:12
27
1388
Birthe Villadsen
7600
K
64
4 Km
00:27:13
22
1351
Berit Lindholt Andersen
6940
K
38
Højmark Gf
4 Km
00:27:20
23
1389
Henning Jilladsen
7600
M
66
4 Km
00:27:22
28
1396
Mette Aarup
6950
K
33
4 Km
00:27:26
24
1366
Birthe Rathkjen
6990
K
46
4 Km
00:27:28
25
1312
Simon Bang Rathkjen
6990
M
18
4 Km
00:27:29
29
1431
Sidsel Kæseler
6920
K
11
4 Km
00:27:43
8
1308
Margit Larsen
6950
K
60
Torsted Løbeklub
4 Km
00:27:45
26
1356
Poula Kjær Nielsen
6980
K
54
Tim Gymnastik Og If
4 Km
00:28:01
27
1336
Karsten Biltoft
6950
M
60
4 Km
00:28:02
30
1291
Mia Lytje
6950
K
11
De Glade Motionister
4 Km
00:28:15
9
1292
Nikolaj Lytje
6950
M
7
De Glade Motionister
4 Km
00:28:17
12
1384
Lisbeth Holtoug
6340
K
42
4 Km
00:28:21
28
1314
Thea Nielsen
6950
K
11
4 Km
00:28:30
10
1461
Amalie Nielsen
6950
K
11
4 Km
00:28:31
11
1289
Lise Aarup
6950
K
27
10-4 Tømmerhandel
4 Km
00:28:37
29
1412
Mona Lisa Mortensen
9500
K
36
4 Km
00:28:40
30
1409
Hennning Frederiksen
6990
M
62
Staby-husby
4 Km
00:28:42
31
1408
Merete Krøjgaard
6990
K
60
Staby-husby
4 Km
00:28:49
31
1422
Tsitsi Kirk Jepsen
6950
K
15
4 Km
00:29:05
32
1427
Malthe Degnbol
6920
M
7
4 Km
00:29:08
13
1425
Lasse Degnbol
6920
M
13
4 Km
00:29:09
14
1420
Anette Nielsen
6950
K
40
4 Km
00:29:21
33
1413
Erna Birch
6971
K
99
4 Km
00:29:25
34
1305
Hanne Petersen
6950
K
54
Naturstyrelsen Vestjyllnd
4 Km
00:29:33
35
1459
Karole Jakobsen
6973
K
10
4 Km
00:29:35
12
1458
Anne Jørgensen
6973
K
11
4 Km
00:29:37
13
1382
Grethe Breum Hansen
6270
K
59
4 Km
00:29:40
36
1395
Signe Marie Hauskov Jakobsen
7570
K
15
4 Km
00:29:41
37
1367
Inger marie Andersen
6900
K
46
4 Km
00:29:46
38
1435
Gitte Kæseler
6920
K
99
4 Km
00:29:55
39
1429
Ingrid Bjerg
6990
K
58
4 Km
00:30:04
40
1378
Ninna Strøm
6990
K
9
4 Km
00:30:07
14
1414
Berit Jensen
6950
K
33
4 Km
00:30:09
41
1337
Else Engholm
6950
K
57
4 Km
00:30:29
42
1377
Ida Florin Voldsgaard
6973
K
9
4 Km
00:30:31
15
1406
Lisa Andersen
6980
K
33
4 Km
00:30:40
43
1309
Anna Hald
6950
K
99
Torsted Løbeklub
4 Km
00:31:13
44
1454
Jan L. Sønderskov
6990
M
6
4 Km
00:31:19
15
1452
Tina Sønderskov
6990
K
38
4 Km
00:31:20
45
1417
Lisbeth Ørts Nørgaard
6980
K
20
4 Km
00:31:26
46
1418
Josefine Ørts Lodberg
6980
K
9
4 Km
00:31:28
16
1428
Else Frandsen
6990
K
62
4 Km
00:31:35
47
1295
Frederik Højgaard Clausen
6950
M
9
De Glade Motionister
4 Km
00:31:37
16
1290
Hans Lytje
6950
M
71
De Glade Motionister
4 Km
00:31:39
32
1300
Johannes Kristiansen
6950
M
71
De Glade Motionister
4 Km
00:31:40
33
1445
Ane Stampe
6971
K
8
4 Km
00:31:44
17
1355
Birthe Rasmussen
6980
K
36
Torsted Løbeklub
4 Km
00:31:45
48
1441
Andreas Stampe
6971
M
71
4 Km
00:31:49
34
1357
Anne Bennetsen
6893
K
9
Bork Forenede Klubber
4 Km
00:31:59
18
1283
Simone Holmgaard
6990
K
9
Stadil-vedersø Løbeklub
4 Km
00:32:03
19
1415
Silje Toft Thomsen
6950
K
5
Hgu
4 Km
00:32:05
20
1390
Anna K. Nielsen
6971
K
17
4 Km
00:32:12
49
1287
Anders Aarup
6990
M
7
Stadil-vedersø Løbeklub
4 Km
00:32:18
17
1439
Maren-Kirstine Stenbæk
5800
K
75
4 Km
00:33:01
50
1303
Birte H. Jensen
6950
K
44
Ølstrup Gymanstik Og If
4 Km
00:33:05
51
1451
Mai-britt Pedersen
6960
K
55
4 Km
00:33:26
52
1450
Gitte Andersen
6971
K
52
4 Km
00:33:27
53
1360
Jakob Buus
7620
M
5
Lemvig Løbeklub
4 Km
00:34:21
18
1447
Oliver Størum
6830
M
12
4 Km
00:34:23
19
1359
Ida Buus
7620
K
59
Lemvig Løbeklub
4 Km
00:34:27
54
1456
Karen S Høllmarn
6830
K
12
4 Km
00:34:33
21
1411
Karine Susgaard
6950
K
34
4 Km
00:36:39
55
1346
Lise Bennetsen
6893
K
16
4 Km
00:36:50
56
1278
Rikke Stenbak Jensen
6900
K
46
Skjern Løbeklub
4 Km
00:36:51
57
1402
Inger-Marie Gørtz Andersen
6900
K
9
4 Km
00:37:24
22
1349
Ditte Vestergaard
6940
K
34
Højmark Gf
4 Km
00:38:48
58
1353
Sanne Christiansen
6920
K
35
Højmark Gf
4 Km
00:38:49
59
1400
Finn Andersen
6900
M
46
4 Km
00:39:18
35
1401
Hans-Peder Gørtz Andersen
6900
M
10
4 Km
00:39:23
20
1286
Katrine Aarup
6990
K
12
Stadil-vedersø Løbeklub
4 Km
00:40:09
23
1288
Thomas Aarup
6990
M
5
Stadil-vedersø Løbeklub
4 Km
00:40:11
21
1416
Line Toft Thomsen
6950
K
7
Hgu Løbeklub
4 Km
00:40:16
24
1284
Michelle Holmgaard
6990
K
6
Stadil-vedersø Løbeklub
4 Km
00:40:18
25
1338
Karen Green
6940
K
49
4 Km
00:41:32
60
1368
Nanna Mauritzen
6900
K
12
4 Km
00:41:43
26
1363
Christine Vang Kristensen
6900
K
11
4 Km
00:41:45
27
1331
Anders Heinze Bennedsgaard
6950
M
5
4 Km
00:43:02
22
1339
Jytte Heinze
6950
K
58
4 Km
00:43:03
61
1293
Winnie Højgaard Clausen
6950
K
39
De Glade Motionister
4 Km
00:47:10
62
1294
Christian Højgaard Clausen
6950
M
15
De Glade Motionister
4 Km
00:47:12
36
1301
Rita Møberg
6950
K
71
De Glade Motionister
4 Km
00:47:31
63
1296
Normand Jochumsen
6950
M
74
De Glade Motionister
4 Km
00:47:36
37
1297
Betty Andersen
6950
K
57
De Glade Motionister
4 Km
00:48:55
64
1376
Bo Heinze Bennedsgaard
6950
M
37
4 Km
00:48:58
38
1310
Preben Heinze
6950
M
60
4 Km
00:49:17
39
1333
Line Heinze Bennedsgaard
6950
K
3
4 Km
00:49:19
28
1332
Jonas Heinze Bennedsgaard
6950
M
3
4 Km
00:49:20
23
1299
Matias Ernstsen
6950
M
3
De Glade Motionister
4 Km
00:50:08
24
1372
Olivia Linddal
6971
K
4
4 Km
00:50:55
29
1373
Magda Eland
6971
K
64
4 Km
00:50:56
65
1375
Mogens Dam Kristensen
6230
M
69
4 Km
00:53:55
40
1374
Lis Kristensen
6230
K
62
4 Km
00:53:56
66